Jesteś tu: Strona główna»Porady

Porady

wtorek, 23 marca 2021

Współczesne baterie łazienkowe łączą zalety funkcjonalne z estetyką i walorami dekoracyjnymi. Dlatego też ich dobór coraz częściej podyktowany jest nie tylko względami praktycznymi, ale również tym, jak dana bateria będzie się prezentowała w przestrzeni. Czarna bateria łazienkowa to bezsprzecznie jeden z hitów wnętrzarskich ostatnich sezonów. Za jej wyborem przemawia przede wszystkim nienaganna prezencja, która doskonale komponuje się zarówno w minimalistycznych wnętrzach loftowych, jak i dekoracyjnych łazienkach inspirowanych stylem klasycznym. Czy sprawdzi się również w Twojej łazience?

 

Sezon na czerń – modna w każdym wydaniu czarna bateria łazienkowa

W tym sezonie w naszych łazienkach i toaletach króluje czerń… Nic nie wskazuje na to, żeby modna na czarne baterie umywalkowe, wannowe czy prysznicowe miała szybko przeminąć. W końcu to dzięki nim wnętrza naszych łazienek zyskują indywidualny charakter, elegancję i wyrazistość. Stają się ponadczasowe i znacząco wyróżniają się na tle standardowych aranżacji. Jak dbać o czarne baterie łazienkowe, żeby jak najdłużej zachowały walory estetyczne?

 

Podobnie jak inna kolorowa armatura łazienkowa czarna bateria może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Niestety niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością, i choć na pierwszy rzut oka wyrób prezentuje się bardzo dobrze, w przypadku tanich baterii szybko okazuje się, że czarna warstwa dekoracyjna jest nietrwała. Łuszczy się, rysuje lub szarzeje pod wpływem stosowanych w łazience detergentów. Dlatego jeśli chcemy mieć pewność, że czerń naszej baterii łazienkowej pozostanie z nami na długo warto zainwestować w modele ze średniej lub wyższej półki cenowej. Dobrej jakości komplet wannowy będzie nas kosztował niecałe 1000 złotych, chyba że uda nam się upolować naprawdę dobrą promocję. Wówczas zamiast ceną lepiej sugerować się marką. Jedną ze sprawdzonych jest OMNIRES. Seria Darling Omnires to wysokiej jakości baterie prysznicowe i wannowe w wariancie natynkowym. Wyróżnia je prostota stylu, precyzja wykonania oraz trwałość i odporność powłoki dekoracyjnej na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe oddziaływanie wody i środków czyszczących. W tej samej serii znajdziemy również baterie umywalkowe, co pozwoli nam na uzyskanie spójnej i harmonijnej aranżacji łazienki niezależnie od tego, czy została wyposażona w wannę czy prysznic.

 

Bardzo duże znaczenie dla trwałości czarnych baterii łazienkowych ma również sposób ich czyszczenia i pielęgnacji. W tym zakresie warto drobiazgowo przestrzegać wskazań producenta co do stosowania określonych środków czyszczących. Co do ogólnej zasady w pielęgnacji czarnej armatury, podobnie jak chromowanych kranów i wylewek bardzo ważna jest systematyka i regularność. Systematyczne czyszczenie pozwala usunąć zacieki oraz osady z wody i mydła, jednocześnie zachowując estetykę baterii przez długi czas. Do czyszczenia baterii możemy wykorzystać zarówno specjalistyczne preparaty, jak i tradycyjne metody. Decydując się na preparaty do armatury powinniśmy zwrócić uwagę, czy są dedykowane do czyszczenia powłok ceramicznych lub zwyczajnie czarnych baterii.

 

Klientów zainteresowanych czarną armaturą łazienkową zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem. Oferujemy czarne baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe we wszystkich wariantach montażu – baterie ścienne, systemy podtynkowe, baterie nablatowe oraz na wannowe. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących konkretnych produktów pozostajemy do dyspozycji. W przypadku modeli dostępnych wyłącznie na zamówienie zapewniamy krótkie terminy realizacji dostaw.

Dodaj do przechowalni interesujące cię towary i prześlij do nas! w ciągu 24 h otrzymasz od nas informacje:
Ile potrwa skompletowanie Twojego zamówienia
Ile zapłacisz za transport
Czy wybrane elementy są kompatybilne i czy masz już wszystkie elementy, niezbędne do montażu
Udzielimy także fachowej porady, jeśli jej potrzebujesz
przechowalnia
Producenci
© 2011-2016 MARANTESS.
Projekt i wykonanie: Agencja interaktywna Bull Design
Utrzymanie i rozwój: LASAK.IT SERVICES
Czas generowania: 0.0173 sekund. Ilość zapytań: 37. | cache: 25